מילים מהלב

שלום וברוכים הבאים לאתר המחודש שלי.
סתיו 2013

מיכל-רש-מעצבת-ואדריכלית-פניםמזה שנים רבות אני מעצבת בתים ודירות גדולות כקטנות,
עיקר אהבתי בעבודה עם לקוחות פרטיים הוא הקשר האישי. קשר שנמשך על פני זמן וממשיך לאורך שנים.
עם חלקם אני מקיימת קשרי חברות מתמשכים ושמחה לחזור ולעזור להם בהתלבטויות בהמשך. אחרי שנים אני מעצבת את אותה דירה באמצעים כספיים נוספים או בונה דירות גדולות ומרווחות יותר עם תובנות חדשות והרבה אמונה בדרך.
גם עם לקוחות ותיקים וגם עם חדשים חולקים ימים של התלבטויות, קשיים בקבלת החלטות, מצבי רוח טובים ופחות טובים. מבינים איך מנהלים דיון ביחד, לומדים לוותר, להתפשר וביחד להבין את הדרך.
הרבה אומץ ורגעים גדולים של אושר מביאים אותנו לסופו של תהליך, לבית שכיף לחיות בו , לארח ולשמוח בו.
רשימת הצרכים של לקוחתי הינם תמיד בעדיפות ראשונה,גם אם לעיתים נאלצים לעשות ויתורים במסגרות של תקציב ואילוצים של מקום, אני משתדלת למלא עד הפרט הקטן.ברשימה יכולים להיות גם פרטים קטנים למשל: קרש גיהוץ ,שיהיה פתוח ונגיש כל הזמן, תליית חולצות אחרי גיהוץ, חלוקה במגירות לצרכים מסוימים, ארונות שנגררים החוצה ומהווים מתלה לבגדים לפני השינה ובבוקר סוגרים אותו.ניצול נישות לארונות כלי מיטה עם אוורור לכיוון מרפסת ועוד כהנה וכהנה עד אין סוף.
בתהליך אני משתדלת להוביל את הלקוח גם לחשיבה חדשה ולעיצוב שאינו מכיר . ללמוד איתו יחד מהם הדברים אותם ראה בהזדמנות כל שהיא ורוצה לממש בביתו החדש.
אני ממליצה על כן לאסוף תמונות ממגזינים של ריהוט שמעוררים בנו תחושות טובות, תמונות אוירה שיכולים לעזור לכולנו בתהליך העבודה יחד.
בתחילת הסתיו ביקרתי בקנדה המזרחית בעיר קוויבק אצל בתי בעלה והנכדים.
השלכת הייתה בעיצומה ושונה ממה שהכרתי במקומות אחרים בהם ביקרתי.כל האזור מכוסה ביערות של עצי מייפל, כן אותו נוזל שצבעו קרמל, מופק באביב מהעצים. זהו סמלה של קנדה המזרחית. העצים ,גובהם כארבע קומות ויותר ,ירוקים בקיץ ולבנים בחורף כשהשלג נערם על ענפיהם. כשמתייבשים העלים הם מצהיבים בחלקם .אך חלקם הגדול מאדימים ונראים כלהבות אש.עלים אחרים הופכים ורוד וסגול
כך רגע לפני שהשמים מאפירים והלובן משתלט ,השלכת משדרת עוצמה וחום בלתי רגילים.
זוהי האווירה אותה אני רוצה לשדר בעיצוב הבית. האפשרויות בלתי מוגבלות.
כדי שאוכל לשתף אותכם ולו במעט בחוויה אספתי כמה עלים אותם הדבקתי לקולז' קטן עם צבעים תואמים בעיני ,בתוספת תמונות של ריהוט מעץ שמתאים. מודרני אך משמר באהבה את העבר.
מיכל רש