צבע בעיצוב ואדריכלות

מה משמעות הצבע בבית, בדירה ומשרד ?

צבע הוא דבר נפלא.

הוא משמח, לפעמים עוצר נשימה. הטבע עוטף אותנו בהרבה צבעים, לעיתים שמחים ועליזים לעיתים עצובים כמו ביום סגריר.

שילובי צבעים מרגשים אותי מאוד:

עץ זית, למשל, שעלוותו, צד אחד ירוק כהה וצידו השני כסוף מעט, גזעו של העץ חום שחור והוא שתול על אדמה חרושה, לעיתים חומה, לעיתים אפורה ולעיתים כמו בספרד היא ממש אדומה.

או למשל, השמים כחולים ולפעמים, כמו ביום סגרירי, אפורים.

וכל הצבעים האלה משתלבים נפלא, מרגיעים ומרגישים.

אמנם אי אפשר להעתיק כל מה שבמרחב החיצוני לבית, אך ניתן להכניס צבע במידה מתאימה ולשלב לפי כל מה שקיים בתוך הבית וכמובן האופי של הבית ושל דייריו.

פעם ולא כל כך מזמן, עד לפני כעשור היה ניתוק מוחלט בין פנים הבית לסביבה החיצונית העוטפת אותו: הבתים נצבעו בקרם, שלא יהיה ממש לבן ושיהיה בטוח, שיהיה סולידי.

השאלה האמיתית היא מה המשמעות של סולידי ? האם הכוונה שהצבעוניות מסתכמת בקרם, לבן, אפור וכו'? לדוגמא, גוונים מסוימים של כחול, סגול ואפור יהיו מאוד אלגנטים בסלון או בחדר השינה. הירוק על גווניו הרבים ישרה רוגע. גם בורדו יכול להכניס אלמנט של יוקרה.

כל חיי צבעתי קירות בביתי, על מנת להכניס צבע חדש לחיים. כפי שאנו משתנים, כך גם הבית משתנה. הילדים בגרו, ואנחנו איתם, והחדרים קיבלו בכל פעם מגע של צבעוניות אחרת.

רק שאז, וגם זה לא היה כל כך מזמן לחברת טמבור היו רק כ- 10 צבעי יסוד, חברת נירלט לא היתה קיימת בכלל ועל יבוא של צבעים אף אחד לא חשב.

אני ושכמותי נאלצנו לקנות את צבעי היסוד ולערבב לבד דליים של צבע וכמו בציור על בד ערבוב הצבעים היה ניסוי ותהייה, עוד טיפה ועוד טיפה עד שהגענו לצבע אותו רצינו.

היום מניפות הצבעים של כל החברות מציעות אינסוף אפשרויות של גוונים וסוגי צביעה (חלק, מחוספס, טיח פגמנט וכו') ובמחירים סבירים. על כן, ניתן לשנות צבעים בקלות יחסית. לעומת ריהוט, נגרות, ריפוד או וילונות שמחירם הגבוה והייצור שלא תלוי בנו הופך אותם לפחות נגישים לשינויים. החידושים הקטנים האלו משמחים ומרגשים. כמו בגד חדש לבית.

אז למה לא לצבוע בצבע שמתאים להיום, למצב הרוח של התקופה, ולשנות כשיהיה צורך בשינוי?

בשמחה אוכל לעזור לשנות, להתאים ולשמח כל מי שמוכן להתנסות.

ניתן לפנות אליי גם רק לייעוץ בצבע.

מיכל רש מעצבת ואדריכלית פנים.

.

לפרטים נוספים מלאו הטופס ואחזור אליכם בהקדם.