בית פרטי בהרצליה הצעירה

פגישת היכרות והגדרת צרכים:

יעל הגיעה בעקבות המלצה חמה של חברה משותפת המכירה היטב את עבודותי.יעל ביקשה את עזרתי בתיכנון ועיצוב הבית בה גרו כ-7 שנים,עם שלושת ילדיהם.בבית היתה תחושה של ארעיות . היה צורך לתכנן ולעצב מחדש ולשפץ ולחדש על מנת להפיח חיים בבית.

היקף העבודה

שיפוץ כללי של הבית בחוץ ובפנים, כולל מרתף ועלית גג.

שלשה חדרי שינה בקומה שניה כולל שני חדרי אמבטיה ובעלית הגג חדר שינה נוסף עם מקלחון.

את המטבח, שהיה המשכו של חניה נמוך בכ-40 ס"מ מהסלון היה צריך להגביה ולישר עם קוו ריצוף  קיים בסלון.

פרוגרמה ותוכניות

לבעלת הבית יעל, יש טעם טוב ואופקים רחבים מה שמאוד הנעים לנו את העבודה המשותפת ואיפשר ניצול רב של הפוטנציאל. היו לא מעט התלבטויות לגבי שילוב החומרים בקומת הקרקע.

קשה וכמעט בלתי אפשרי לשלב שיש ישן עם שיש חדש. שמחתי שהצעתי לשלב ריבועי אבן ובלטות מצוירות של אבנר גלוסקא התקבלה ומצאה חן בעיניהם. השילוב איפשר לשמור על השיש הקיים  ברוב הסלון וגם להוסיף ענין וצבע לריצפה.

בסלון היתה דלת אלכסונית מפרופיל אלומיניום לבן שחנק את המרחב של הסלון שגם כך אינו גדול.

על מנת לישר קווים ולנצל את כל המרחב בסלון בטלתי את האלכסון וישרתי את המלבן על ידי הגדלה החוצה עם ריבוע של דלתות וקירוי עם גג מזכוכית. כך הרווחנו פרופורציות נכונות לסלון.

הגינה מאחורי הבית הייתה קטנה וצרה ועמוסה בצמחיה ודשא שלא היה במיטבו. לאחר התלבטויות התקשרנו לאבי גנן מוכשר (אני אוהבת מלעבוד עם מקצוענים) מחברת גינון "טרינום" ששינה את הצמחיה, הוסיף מפל מים עדין ויצר גן עדן קטן. צבענו את קיר ההפרדה עם השכנים בכתום, עקרנו את הדשא, במקומו הוספנו דק מעץ, ריצוף מצויר ואבנים.קיבלנו גינה בסגנון איטלקי שמשתלבת היטב עם הסלון .

ליווי

ליווי הוא לא רק עזרה וכורח. הליווי מאפשר ליצור אינטרקציה בין המעצב ללקוח, זמן איכות, שבו לומדים לגשר על פערים בתפיסה, בטעמים ובאהבות.

בדרך כלל בתחילת הדרך של תוכניות לשיפוץ קשה ללקוחות להגדיר את רצונותיהם. במשך שנים היו רגילים למצב נתון, לא הוסיפו, לא שינו ולא צבעו. מצב קיים ידוע ורגיל לעומת החדש שאינו ברור ולעיתים מבהיל.

בשונה מבנית בית חדש שזמן ההסתגלות ארוך יותר בשיפוץ השינויים חלים בפרק זמן קצר.

במשך השעות שבילינו בדרכים בחיפושנו אחר חומרים חדשים, התפתח קשר, למדנו להכיר אחת את השניה, להשפיע ולעזור, להציב אתגרים ,לחשוב יחד ולמצא פתרונות.

צבעים

את אהבתי לצבעים ממשתי כבר לפני שנים רבות כשבנמצא היו צבעי יסוד בלבד כמו אדום כחול ירוק וכו'. נהגתי במשך שנים לערבב את צבעי היסוד לבד ולהמציא גוונים משילוב אבקות מיובאות. אין זה אומר שעל מנת לקבל קומפוזציה מענינת חייבים להשתמש בהרבה צבעים או בצבעים דומיננטים.ניתן לשלב קיר כהה אחד עם צבעים רכים ומשלימים על מנת ליצור הרמוניה.

היום אני נוהגת להשקיע מספר שעות עם בעלי הבית, המבוגרים והצעירים ולהתאים להם צבע לקירות, צבע לריהוט, לוילון ולכיסוי המיטה ככל שידרש ולפי אהבתם.

הצבע מרגש, הוא מגשר בין האוביקטים על הקרקע לבין החלל שנוצר בגובה עיניים. כך נוצר שילוב בכל הרמות של החלל.

עיצוב תאורה

התאמת התאורה היא דבר מורכב. מלבד האור הנחוץ, מנורה יכולה להשלים גם עיצוב כתמונה או פסל על הקיר, או לתת איכות בפינת החדר, הסלון, כניסה לבית – תאורה מתאימה תדגיש מעלות ותעמעם חסרונות, תגדיל אזורים בעייתיים ותצמצם אחרים הקיימים בכל בית, גדול וקטן.

בסלון על מנת להדגיש נישה שבה תלינו תמונה שניבחרה לטעמם של בני הבית, בחרנו מנורה של INGO MAURER מעצב תאורה נודע שמוסיף חן והדר לנישה.

יחסי אנוש וסיכום

הפרויקט התנהל בעזרתה הרבה של יעל שפיקחה על העבודה בשטח כשאת פיקוח העל ביצעתי אני.

תקופת השיפוץ היתה מהנה מאוד.

נוצר קשר טוב עם כל המשפחה. התוצאה היתה לשביעות רצונם של כל בני המשפחה .

נהנתי מאד מהעבודה כמו גם מהתוצאה.

לחצו על אחת התמונות על מנת לראותן בגודל מלא >>